Storchenwiege nosič aqua

€109 –13 %
Storchenwiege nosič aqua
€109 –13 % €95
Skladom

Poloprackový rastúci nosič zo šatkoviny od nemeckého výrobcu, vhodný od narodenia. Nosič má nastaviteľnú šírku aj výšku chrbtovej opierky. Nosenie je možné vpredu a na chrbte.

Detailné informácie

Podrobný popis

Storchenwiege je poloprackový rastúci šatkový nosič – bedrový pás je na pracku, ramenné popruhy sú viazacie. Nosič je výrobcom odporúčaný od narodenia / 3,5 kg.

Nastavenie šírky chrbtovej opierky medzi kolienkami je na sťahovaciu pracku, nastavenie šírky chrbtovej opierky za krkom a výšky chrbtovej opierky je možné pomocou šnúrky s brzdičkou. 

Nosenie je možné vpredu a na chrbte.

Kapucňa pre dieťatko je pevná. 

Bedrový pás je veľmi úzky a tenký. 

 

NÁŠ TIP: Tento nosič si bez obáv môžete kúpiť už pred narodením bábätka, dá sa krásne prispôsobiť na postavu nosiaceho a nastaviť už od prvých dní života dieťatka. Spája v sebe komfort pre nosiaceho viazaním šatkových popruhov a jednoduchosť nastavenia nosiča pre nosenčeka.

 

POPIS OD VÝROBCU:

ERGONOMICKÝ AKO ŠATKA, JEDNODUCHÝ AKO NOSIČ!
Nosič Storchenwiege je určený pre nosenie detí od 3,5 do 15 kg na bruchu a na chrbáte. Nosič Storchenwiege bol vytvorený hlavne s ohľadom na nosenie najmenších detí – teda novorodencov.

Ergonomické nosiče sú často vybavené vložkou pre nosenie novorodencov, nie vždy sa však podarí dieťa do takejto vložky uspokojivo umiestniť. Novorodenci majú až prekvapivo rôzne telesné vlastnosti, pomer dĺžky končatín k trupu, svalovú aktivitu, hmotnosť…
Nosič Storchenwiege umožňuje prispôsobiť šířku stredového panelu presne na šírku, ktorú má dieťa pri abdukčno flekčnom postavení bedrových kĺbov medzi kolienkami. Ďalej je možné skrátiť a utiahnuť stredový panel na bokoch pomocou zadrhovacej šňúrky. Takto prispôsobíte nosič každému novorodencovi.

Nosič Storchenwiege nemá klasické ramenné popruhy ale ľahko polstrované pásy, ktoré sa viažu ako u tradičných nosičov Mei Tai. To je výhodné hlavne ak chcú nosiť partneri rôznych telesných konštitúcií. Nemusíte zložito nastavovať pracky, iba nosič jednoducho inak dotiahnete.

Použitie:
Pri úplne prvnom použití si nosič najprv nastavíte podľa veľkosti dieťatka. Zmeriate dieťatku rozmer medzi kolienkami v širokom (abdukčno flekčnom) postavení bedrových kĺbov. Na tento rozmer potom stiahnete stredový panel na šířku. Tento úkon už budete opakovat iba výnimočne, podľa potreby rastúceho dieťaťa.
Potom si zapnete bedrový pás okolo pásu na pracku. Bábätko si dáte na hrudník a roztiahnete mu naširoko nožičky. Keď manipulujete s malým dieťatkom, robte to v miernom záklone, aby si na Vás dieťa mohlo položiť hlavičku. Stredový panel vysuniete cez chrbát dieťaťa až po hlavičku. Jednou rukou vždy istíte dieťatko a druhou manipulujete s popruhmi. Popruhy vediete cez ramená, na chrbáte prekrížite, podľa potreby dotiahnete a vpredu pod nožičkama zaviažete na uzol.
Nakonec nosič spevníte zatiahnutím šňúrok po bokoch.
Je to naoaj jednoduché,hlavne u väčších detí, kde odpadá meranie nožičiek, zaťahovanie bokov a istenie hlavičky. Väčším deťom možno tiež pri nosení vpredu aj na chrbáte zaistit pri spánku hlavičku pomocou kapucky k tomu určenej.

 

Materiál:
100% bavlna, materiál má certifikát Oko-Tex v kategórii pre deti do dvoch rokov

Dodatočné parametre

Kategória: Storchenwiege nosič
Typ: Poloviazací
Nastaviteľnosť: Rastúci
Materiál: Šatkový
Kríženie ramenných popruhov: Áno
Vhodný od narodenia (3,5 kg): Áno

Storchenwiege nosič - nosenie na chrbáte

Storchenwiege nosič - nosenie vpredu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.