Zumbucca XXL

Predstavujeme vám ďalší skvelý slovenský Toddler/Preschool nosič, ktorý má naše sympatie a priazeň.

**********

Nielen v celebritných rodinách sa stáva, že po úspechu jednej sestry si na svoje prídu aj tie ostatné. Tentokrát si tŕnistú cestu za slávou vyšlapala malá milá pekná sestrička, no a jej nemenej pekná (aj keď o čosi priestor-viac-vyplňujúca) veľká sestra sa tiež odhodlala okúsiť celebritný chlebíček slovenského nosiaceho sveta. Reč nieje o Kardašiankách, nýbrž o nosičoch z dielne šikovnej Zuzky Bakičovej, ktorá na trh prichádza s nosičom Zumbucca XXL.

Zubucca XXL je toddler nosič na prvý, druhý aj stý pohľad. Na nosiči ma hneď upútalo, že sa nejedná len o bezmyšlienkovite zväčšenú kópiu úspešnej klasickej Zumbuccy. Oproti svojej malej sestre má Zumbucca XXL nielen širšiu aj dlhšiu rastúcu chrbtovú opierku ale hlavne väčší bedrový pás (o 2cm širší a o cca 6-7cm aj dlhší v polstrovanej časti), bohatšie polstrované ramenné pásy (o hrúbke takmer 3cm vs 2cm v klasickej verzii) či väčšie vankúšiky po bokoch chrbtovej opierky v oblasti pre nôžky (4,5cm vs 3cm v klasickej verzii).

Testovanie

Do XXL-ka som odchytila všetky tri deťúrence. Podotýkam, že svoje. Na cudzie noseniachtivé to šťastie nemám... Na takmer 6-ročného šuhaja s konfekčnou veľkosťou 116/122 tento nosič až tak úplne nestačí, pod jeho 20kg živej váhy som tiež cítila tlak bedráku na bedrové kosti, ponosenie na výlete či minitúre by sme však určite zvládli, dokonca by som ho v povznesenej nálade aj sama iniciovala (a s týmto nosičom vo výbave by som dovolila svojmu prvorodenému šetriť si nožičky :-)).

Pre najmladšiu 13-mesačnicu (8,5kg a konf. veľkosť 80) bol nosič po posťahovaní síce ok, prišiel mi ale všade zbytočne velikánsky, látka nosiča navrstvená, naskladaná a priveľa voľného priestoru pri ramenách a hlavičke. Dcérka je však drobnejšia a štíhla, nosí konfekčnú veľkosť zodpovedajúcu detičkám do 1 roku, takže týmto len môžem potvrdiť správnosť odporúčania výrobcu (Zumbucca XXL je pre detičky od 1 roka, viac nižšie v texte).

No a po úspešnom odchytení a podplatení 3-ročnice (14kg a konf. veľkosť 98/104) konečne prišiel ten vytúžený WOW moment. Nosič nám obom sadol výborne, váha sa krásne rozložila na bedrový pás aj ramenné pásy a ja som ju prisamvačku nechcela zložiť. Vychutnávala som si tie túlivé momenty (dieťa si vychutnávalo výslužku vo forme čokoládového bonbónu) a rovnako som si vychutnávala Zumbucu XXL.

Pri nosení vpredu úplná nádhera a maximálne pohodlie (kto by to o mne náhodou nevedel tak som veľkým fanúšikom pevných bedrových pásov) no pri nosení na chrbáte mi prišiel bedrák až príliš široký a tlačil ma do rebier, a to hlavne pri testovaní s mladšou dcérkou - logicky som si bedrový pás musela zapnúť vyššie, lebo je proste krpatá, so staršou to už bolo lepšie a príjemnejšie (nižšie zapnutý bedrák), aj keď nie také dokonalé ako pri nosení vpredu.

Zumbuca XXL je výrobcom odporúčaná pre vekovú kategóriu od 1 do cca 3-4 rokov (max. 20kg). Čo sa týka odporúčania v rozmedzí konfekčných veľkostí nosenčeka, za mňa by to bolo minimálne od spomínanej veľkosti 80 (aj keď sa nosič dá stiahnuť aj na menšiu veľkosť) ale hlavne pre veľké detičky, drobnejšie by mohli mať v nosiči ešte zbytočne veľa voľného priestoru, ideálne až od veľkosti 86 (čiže presne tak, ako udáva výrobca), do veľkosti 104/110, pričom sa nosič dá využiť aj na poponášanie pre väčšie deti.

A čo dodať na záver?

Zumbucca nosiče máme veľmi rady, vyhovujú a sedia nielen nám multimatkám, ktoré máme odnosený nejeden piatok či sviatok v mnohých a rôznych nosičoch aj šatkách. S nadšením preto vítame nové prírastky do rodiny Zumbucca, v dnešnej recenzii konkrétne nosič Zumbucca XXL. Obe sme v klasickej veľkosti intenzívne odnosili svoje dcérky, o to viac nás teda teší, že priaznivci tohoto slovenského nosiča nemusia neskôr siahnuť po nosiči od iného výrobcu, ale plynule (po roku, roku a pol) prejdú z klasickej veľkosti na veľkosť XXL. A samozrejme nielen tí, ktorí Zumbuccu poznajú, ale ktokoľvek, kto potrebuje pohodlne nosiť svojho "veľkáča". Sklamaní určite nebudete :-)

Táto recenzia zo stránky fullbucklemama.sk je z leta 2018, no je stále aktuálna:-)