Zimná nosiaca bunda WALLABY 2.0

...a keď sa ťa pani zima spýta, čo si robil/a celú jar/leto/jeseň tak popravde odpovieš, že vyberala zimnú nosiacu bundu... :-D

Ahojte.

Sychravé jesenné nedeľné popoludnie a vonkajšia teplota tesne pod 10 stupňov Celzia si vyslovene pýta novú recku na nosiace oblečko. A keďže sa už pomaly od septembra pýtate na zimné nosiace bundy, rozhodla som sa detailne popísať aj pofotiť tú, ktorá nás zahreje už druhú zimu. Reč bude o bunde Wallaby 2.0.

Výber.

Dve staršie verzie - dieťa 1.0 a 2.0 som odnosila len tak naverímboha v softshellke a mikine. Aj v zime. Lebo veď čo ja budem dávať takmer 200eur za zimnú bundu na nosenie? No nebudem, prežijeme v tom čo máme... A tak som nás vždy spoločne-cibuľovito naobliekala, no popravde, zimné prechádzky som v obľube nemala. Pri dieťati 3.0 to však bolo iné, jednak som si povedala, že pri svojom poslednom nosenčekovi si doprajem a jednak ma neprestali ohurovať ódy na zimné nosiace bundy v našej najväčšej aj najobľúbenejšej fejsbúkovej skupine Nosíme naše deti. A vlastne som zistila, že som člove dosť zimomrivý, hlavne čo sa zimných niekoľkohodinových-prechádzok-so-spiacim-dieťaťom-v-nosiči týka...

Vyzerať ako húsenica som však nikdy nechcela (jedine že by som sa potom mohla zakukliť a premeniť na krásneho motýľa) a tak som prehľadávala internety pátrajúc po nejakej unisex bunde, ktorú by som prípadne mohla nanútiť aj príležitostne-nosiacemu-managelovi.

Voľba teda padla na spomínanú Wallaby 2.0 od výrobcu Wombat & Co. Čo sa veľkosti týka, s prehľadom by mi bolo bývalo stačilo S-ko, prípadne (rátajúc s vianočným vypapkaným váhovým prírastkom 30%) M-ko , no z vyššie uvedených praktických dôvodov som zvolila veľkost L.

Zima.

Bundu som si kupovala v novembri 2017, najmenšie dieťa malo vtedy 7-8 mesiacov, takže sme sa nosili ešte celkom intenzívne - každodenne niekoľko hodín, na jeden až dva denné spánky. Pamätám si, ako som sa tešila z prvého mrazivého počasia v tú zimu a to vlastne len a len vďaka novej bunde, ktorej "otestovania" som sa nevedela dočkať. Bunda nesklamala, bola nám naozaj vždy teplučká, vetru aj vode odolná a vnútorná (umelo vyrobená ovčia) kožušinka príjemne mäkkučko hriala od prvých sekúnd po oblečení. A keď sme sa vybrali do hôr, snehu a parádnej -17 stupňovej zimy, stačilo nám pod bundu vziať ešte merinooblečko. Bundu by som zaradila medzi zimné bundy so strednou hrejivosťou.

Plusy (a mínusy).

Ohromným plusom pre mňa bol a stále je hlavne neutrálny unisex strih/vzhľad bundy a jej variabilita. Ak vám vyhovuje športový vzhľad pripnete si kapucu, ak chcete byť viac elegantná vymeníte ju za mäkkučký kožušinkový nákrčník. Doslova a dopísmena som sa zaľúbila do mäkkučkej a teplučkej kožušinky (ktorá je všade okrem rukávov - čiže na "tele" bundy vrátane vsadky, kapucni a širokom šáliku/nákrčníku). Skvelé sú aj pružné patenty na koncoch rukávov a sympatické sťahovanie v páse, takže pri väčšom nosenčekovi nebudete vyzerať ako vajce na vandrovke, ale ako vajce na vandrovke stiahnuté opaskom :-D.

Trochu mi vadila absencia stiahnutia bundy na spodnom okraji, ale pre maličké bábo to viete vyriešit utiahnutím sťahovania na vsadke a vačšiemu aj tak pod spoločnú bundu obliekame/obúvame nožičky extra vrstvami (a bunda je dostatočne dlhá, aby nôžky ochránila), takže podfúknutie nehrozí. Výhodu posledne spomenutého mínusu som však prekvapivo objavila pri nosení staršej dcérky na chrbáte. Tej už topánočky trčali pár centimetrov spod bundy, takže akékoľvek stiahnutie by ju a vlastne aj mňa len obmedzovalo.

A ešte spomeniem super vychytávku, ktorú som objavila tiež až neskôr - pri nosení na chrbáte. Bundu si totiž môžete vďaka patentkám na golieri za vaším krkom úplne rozopnúť, čím sa jej vyzliekanie ohromne zjednoduší.

Svoj výber zimnej bundy neľutujem, len som teda mohla zvoliť aspoň o číslo menšiu veľkosť (konfekčne som 36/38), nakoľko ju managel pri zimnom nosení použil asi 5x. Rovnakú bundu som kúpila aj svojej (toho času ešte len) tehotnej sestričke, ktorá s ňou bola (a verím že stále aj je) rovnako spokojná:-)

Naše tohtoročné síce-iba-jesenné fotenie sa skončilo úspešne - s konštatovaním, že mi chýba ešte jedna nosiaca vsadka pre možnosť tandemového nosenia :-D

Aby som teda nezabudla, set Wallaby 2.0 obsahuje tieto súčasti: zimnú nosiacu bundu, odopínateľnú kapucu, odopínateľný široký golier/nákrčník/šálik, vsadku pre nosenčeka (ktorú využijete aj ako tehotenskú vsadku). Bundu teda vynosíte aspoň dve-tri zimy - už v tehotenstve s bruškom, potom s nosenčekom a s nosičskou vsadkou vpredu a neskôr pri nosení na chrbáte s nosičskou vsadkou zapnutou vzadu.