Vetrovka od Angel Wings - jednoduché riešenie pre nepredvídateľné počasie

Praktická, ľahká, funkčná a skladná, taká je táto vetrovka od Angel Wings. A ja som sa zamilovala.

Som minimalistka. Vo veľa veciach si vystačím s málom (čo mi asi ťažko uveríte, ak ste videli zbierku našich nosičov:D), ale zároveň sú veci, ktoré si doprajem, a to platí napríklad práve pre funkčné oblečenie na nosenie. Nosím často a intenzívne a preto chcem sebe aj svojej dcérke dopriať čo najväčšie pohodlie. Poučená pri druhom dieťati už viem, že toto obdobie trvá tak krátko, že si ho chcem užiť na maximum. Výhodou tiež je, že funkčné nosičské oblečenie som zatiaľ vždy na bazári predala bez problémov. I keď už teraz viem, že niektoré kúsky u mňa ostanú i keď už budem mať donosené, pretože sú skvelé aj bez nosenca.

Angel Wings, český výrobca oblečenia na nosenia a po novom aj dojčenie, ma zatiaľ nikdy nesklamali, mám už roky ich nápletovú mikinu, softshellku a teraz ma chytila za srdce táto vetrovka.

Určite to poznáte. Idete von, svieti slnko, je príjemne teplučko, stačí vám tričko či ľahká mikina. Tušíte, že jarné slnko je zradné, ale skutočne sa vám nechce ťahať so sebou ďalšiu veľkú bundu len tak "čo ak". Tak to risknete, lenže o chvíľu vonku začne fúkať vietor, zájde slnko a pocitovo sa zrazu schladí o 10 stupňov a vy si trieskate hlavu, že ste tú bundu predsa len radšej neťahali.

Tak na toto je práve skvelá táto ľahká vetrovka. Na jar, jeseň, či na výlety na horách je takýto kúsok odevu na nezaplatenie. Je mimoriadne skladná a výrobca ju dodáva v malom šikovnom vrecúšku, do ktorého ju ľahko zložíte a pribalíte do ruksaku či crossbody tašky. Váži len neuveriteľných 485 gramov. A vietor, či ľahký dážď Vás už neprekvapia.

Takže po poriadku. Vetrovka je zložená z polyesteru a polyuretanovej membrány a je skutočne funkčná. S vodným stĺpcom 5000 mm a priedušnosťou 5000 g/ m2/ 24 hod zvládne vietor, ľahký dážď (hoci nie je prvoplánovo myslená ako pršiplášť) a poskytne extra vrstvu pri náhlom ochladení.

Materiál je na omak veľmi príjemný, pôsobí až luxusne, je jemne pružný a krásne sa prispôsobí postave. Vetrovka je dostupná vo variante mentol alebo ružovej a líši sa vlastne len kúskom zipsu, ktorý je v danej farbe, vetrovka je inak celá čierna, doplnená funkčnými reflexnými prvkami na rukáve a zadnej časti.

Strih je skutočne lichotivý, s ročnou dcérkou vpredu som sa vďaka nemu necítila ako veľryba (konkrétne tradičný vorvaň), čo ma úprimne prekvapilo. Dĺžka akurát pod zadok zakryla čo treba, aj pred vetrom, aj pred vlastným študujúcim pohľadom analyzujúcim nadmerný tuk :D Na spodku sú navyše sťahovacie gumičky s brzdičkou, ktoré si viete prispôsobiť tak, aby Vám vetrovku nepodfúklo.

Vetrovka je určená na predné aj zadné nosenie, je dodávaná s jednou vsadkou, ktorú si jednoducho pridáte tam, kde potrebujete. Má kapucňu, ktorá ochráni pred ľahkým dažďom, ale pri nosení vzadu sa dá šikovne zrolovať a uchytiť, aby nezavadzala dieťatku. Samozrejme sa dá nosiť aj bez vsadky či nosenca.

Vsadka sa dá zúžiť v spodnej aj vo vrchnej časti a prispôsobiť tak rôzne veľkým deťom. Moja dcérka nosí konfekciu 80 a rezervu teda mala ešte riadnu, odhadujem, že minimálne do konfekcie 92 bude vetrovka istotne stačiť. Na vsadke je tiež odopínateľná kapucňa pre dieťatko.

Posledným kúskom, ktorý nájdete v balení, je tradičná trojuholníková ochrana krku, ktorá sa dá vzipsovať pomocou maličkých zipsov v hornej časti vetrovky a pri prednom nosení tak neofúkne ani citlivé krky mamín. Mňa osobne Angel Wings kedysi dávno získali dierou na palec na rukáve, milujem diery na palec na mikinách a bundách a našťastie si tento detail zachovali aj na tejto vetrovke:D Rukávy sú dostatočne dlhé aj pre dlhorukých.


Nemodelkovská modelka na foto nosí mentol vetrovku vo veľkosti XS.