Rischino FLEXI XXL - naozaj vydarená novinka

20/01/2020

Rischino Flexible je mega obľúbený nosič slovenskej značky Rischino, ktorého sa mesačne predajú doslova a dopísmena stovky kusov. A tak nebolo žiadnym prekvapením, že po úspechu nosiča vhodného už pre novorodenčekov prichádza Rischino na trh aj s jeho väčším bratom...

Rischino FLEXI XXL je náhradou za starší model Rischino XXL. FLEXI je prepracovaný, premyslený a vymyslený naozaj výborne. Ale nepredbiehajme a poďme sa s ním zoznámiť pekne od začiatku.

Rischino FLEXI XXL je ergonomický nosič celoprackový, celošatkový a plynule rastúci. Je odporúčaný a vhodný pre nosenčekov od konfekčnej veľkosti 80 (približne 10-12 mesiacov veku) až do veľkosti 104 (3-4roky). My sme ho testovali aj s deťmi konfekčnej veľkosti 74 a 110, pričom aj týmto hraničným veľkostiam nosič sedel výborne, budeme sa však držať odporúčania výrobcu. Nosnosť nosiča je až 25 kg. Nosič je možné nosiť vpredu, vzadu na chrbáte a vďaka možnosti kríženia popruhov aj na boku.

Pokiaľ poznáte a máte skúsenosti s menším Flexible, na jeho väčšom nasledovateľovi vás takmer nič neprekvapí. Schválne píšem takmer, lebo sa nejedná len o zväčšeninu úspešného Flexible. FLEXI XXL síce má reguláciu výšky aj šírky chrbtovej opierky rovnako na sťahovanie šnúrkami a pevnú kapucku, ale tam s podobnosťou končí. Minimálna a maximálna šírka chrbtovej opierky je 27 až 40 cm (merané nad bedrovým pásom) resp. 50 cm (merané nad sťahovacou šnúrkou), pre výšku je minimálne nastavenie 37 cm a maximálne 54cm (merané stredom chrbtovej opierky).

Bedrový pás je pevnejší, tvorený z viacerých rôzne pevných navzájom prešitých vrstiev, pričom od tela nosiaceho je vrstva materiálu mäkkšia (aby bol bedrový pás príjemný a netlačil do brucha či na bedrových kostiach) a z vonkajšej strany je vrstva pevnejšia, aby lepšie odvádzala váhu nosenčeka a tiež aby sa bedrák nelámal a neodchýlil od tela nosiaceho. Je jemne tvarovaný a poprešívaný, tvarom aj šírkou ho môžeme prirovnať k staršiemu XXL.

vizuálne porovnanie bedrových pásov - pôvodný Rischino XXL (červený), nový Rischino FLEXI XXL (sivý) a Rischino Flexi (modrý)

Ramenné popruhy sú veľmi príjemné, rovné, polstrovanie je ťahané viac do šírky ako do výšky a popruhy sú dva krát pozdĺžne prešité. Napriek tomu, že sú dizajnované na ťažšie váhy, pôsobia menším dojmom a lepšie sedia aj útlejším postavám.

Novinkou na nosičoch Rischino sú umelohmotné pútka na doťahovanie vrchnej dĺžky ramenných popruhov (pod chráničmi ramenných popruhov tzv. slintáčikmi) a tiež na doťahovanie dĺžky popruhov pri strede chrbtovej opierky. Toto riešenie je veľmi praktické a nastavovanie nosiča šikovne uľahčuje. Zmenou prešla aj čierna pásovina popruhov a bedráku, ktorá je teraz pri rovnakej kvalite, pevnosti a odolnosti jemnejšia, takže sa nosič doťahuje naozaj jednoduchšie.

Ďalší plusový bod od nás FLEXI XXL dostal za nosenie na chrbáte. To je v ňom veľmi pohodlné aj praktické - dieťatko si dáte dostatočne vysoko, aby videlo ponad vaše plecia a malo tak zážitok z nosenia omnoho zaujímavejší.

Čo sa týka dizajnov, u Rischina Flexible sme už viacmenej zvyknutí a zhýčkaní:-) jednak stálou ponukou tých najobľúbenejších vzorov - ako napríklad White Little Hearts a tiež pomerne častými limitkami - čerstvými neopozeranými dizajnami v obmedzenom množstve. A inak tomu nieje a nebude ani v prípade Rischino FLEXI XXL.

A komu tento skvelý nosič odporúčame?

Určite v prvom rade všetkým, ktorí si zamilovali nosenie svojho drobčeka v nosiči Rischino Flexible a pre ktorých teda bude prechod (okolo jedného roku dieťatka) na FLEXI XXL logickým a zároveň rozumným krokom, ktorý neoľutujú.

Ďalej pre všetkých tých, ktorý po odnosení malého bábätka v akomkoľvek ergonomickom nosiči s mäkkým bedrovým pásom potrebujú už niečo nosnejšie, lepšie podporujúce telo nosiaceho pri ťažšej váhe nosenčeka a v neposlednom rade bude tento vydarený nosič skvelou voľbou pre všetkých, ktorým nesedí tvrdý bedrový pás.

Rischino FLEXI XXL je skrátka Toddler nosič, ktorý sa vám dostane pod kožu. Pohodlný, jednoduchý, ľahko nastaviteľný pre dieťatko aj pre vás. Neohuruje novými vychytávkami, ide skôr cestou overenej kvality, funkčnosti a pohodlia. Jeho plusy si možno nevšimnete na prvý pohľad, pri nosení vás však nenechá na pochybách, že všetci tí, ktorí sa podielali na jeho vytvorení, vedia čo robia, sami sa zdokonaľujú a hlavne - počúvajú zákazníkov.