Monilu Uni Start - úžasný štart do života v úžasnom nosiči

V tomto článku vám chceme predstaviť nosič, ktorý má až nehorázne veľkú šancu, že sa do neho zaľúbite okamžite po prečítaní tohoto článku, nieto ešte po osobnom vyskúšaní. A teda zaľúbeniahodný je nielen pre vás, milé nosiace maminky, oteckovia, ale hlavne pre vašich maličkých nosenčekov...

Predstavovať českú značku MoniLu hádam netreba, ak ale treba, vedzte, že za ňou stojí sympatická a šikovná Jitka, jej manžel a samozrejme ich dve detičky. Detičky nespomínam len kvôli samotnému názvu MoniLu, ktorý vznikol spojením ich dvoch mien, ale hlavne kvôli milému, ľahko rozpoznateľnému a zapamätateľnému logu s dvoma dinosaurami - veľkým zeleným, ktorý na chvoste nesie malého ružového. Ak sa pýtate prečo majú v logu práve prajaštery, odpoveď je úplne jednoduchá a pre nás mamy dokonale pochopiteľná : Jitkin synček mal v čase zrodu ich rodinnej firmy najviac v obľube práve dinosaury a dokonca pre vyrovnanie pomeru chlapčensko-dievčenských farieb v logu navrhol, že on bude veľký zelený dino a na chvoste ponesie svoju ružovú sestričku:-)

Po úspechu nerastúcich nosičov MoniLu MINI, MEZI a MAXI, prišli na rad rastúce MoniLu UNI a pomerne čerstvou novinkou je rastúci nosič vhodný už aj pre najmenšie bábätká - MoniLu UNI Start.

Bez debaty - najlepšia pre novorodenca je šatka.

Ak šatku nechcete, tak najlepší pre novorodenca od váhy 3,5kg je novorodenecký nosič.

A jeden z najlepších novorodeneckých nosičov na našom trhu je práve MoniLu UNI Start. Poďme sa spolu pozrieť na dôvody, prečo si za týmto tvrdením neoblomne stojíme...

MoniLu UNI Start je celoprackový rastúci šatkový nosič. Výrobcom je odporúčaný od narodenia / 50 cm reálnej výšky bábätka a hmotnosti 3,5 kg a vydrží vám do cca 1-1,5 roka alebo konfekčnej veľkosti 80/86.

Veľkostné/vekové rozpätie, ktoré tento nosič ponúka je zvolené veľmi rozumne (a s tým súvisiace nastavenie nosiča je vyriešené skutočne prakticky). Nosenie do 1 roka (čiže približne do obdobia, kedy dieťatko začne samostatne chodiť) je najintenzívnejšie a preto určite nie je na škodu zamerať sa na pohodlie pri nosení a jednoduchosť manipulácie s nosičom a jeho nastavenia viac ako na ohromné veľkostné rozpätie...

Pri nosení novorodenčeka/maličkého bábätka sú (a majú byť!) naše priority a očakávania od nosiacej pomôcky iné ako pri nosení väčšieho dieťatka a tiež nedokážeme odhadnúť, ako rýchlo dieťatko porastie, preto je úplne prirodzené, že vám (a/alebo vášmu drobcovi) nosič nevydrží celé nosiace obdobie tak, ako deklarujú mnohí výrobcovia... Pri výbere vhodného ergonomického nosiča sa skúste riadiť tým, čo vám sedí a vyhovuje TERAZ a prípadne v blízkej budúcnosti (nie o rok...).

Pri nosení niekoľko-dňového/týždňového bábätka zároveň potrebujete nosič, ktorý je dokonale nastaviteľný už na malinké telíčko a mega bonusom je, ak je nosič naň nastaviteľný JEDNODUCHO ba až intuitívne. A toto MoniLu UNI Start spĺňa do bodky.

Nastavenie šírky chrbtovej opierky medzi kolienkami je na suchý zips z vnútornej strany bedrového pásu a výška chrbtovej opierky sa nastavuje pomocou pásoviny s brzdičkou. Takáto regulácia chrbtovej opierky vôbec neprichádza do kontaktu s telom nosenčeka, preto sa nemusíte obávať o jeho pohodlie.

Nosenie v tomto nosiči je možné vpredu, na chrbte a na boku.

Ramenné popruhy je možné nosiť klasicky alebo prekrížené. Sú rovné, dajú sa skrátiť v troch bodoch a sedia výborne útlym mamičkám ako aj tatinom so širokým chrbátom.

Bedrový pás je pevný, ale nie je tvrdý. Penová výplň je veľmi príjemná, netlačí a zároveň poskytuje pri nosení dostatočnú oporu a spevnenie panvovej oblasti nosiaceho. Pás sa dá výborne utiahnuť aj na veľmi štíhle maminky.

Ak už máte skúsenosti so známejšou klasickou veľkosťou nosiča MoniLu UNI, polstrovanie bedrového pásu aj ramenných popruhov je u verzie Start menej robustné. Od nás získala menšia verzia za túto malú ale rozumnú zmenu plusové body.

Nosič naozaj poskytuje dokonalé pohodlie nielen nosenčekovi, ale aj nosiacemu, a to okrem už spomenutého aj vďaka množstvu skvelých vychytávok, ako:

  • možnosť viesť ramenné popruhy popod nožičky a zadoček nosenčeka a upevniť ich na zapínanie na bedrovom páse, čím minimalizujeme akýkoľvek tlak na chrbticu dieťatka a zabezpečíme tak jeho dokonalé podsadenie a zaguľatenie chrbátika
  • stiahnutím šírky chrbtovej opierky v časti záhlavia bábätka vieme jemne zaistiť hlavičku novorodenca, samozrejme pre fixáciu hlávky môžeme využiť aj pevne prišitú kapucku (zrolovanú alebo vystretú a upevnenú na háčiky ramenných popruhov)
  • jednoduchým prepnutím popruhov na pracky vedúce z boku chrbtovej opierky získame benefit maximálneho pohodlia pre nosiaceho vďaka bližšiemu spoločnému ťažisku a zároveň aj pre dieťatko, ktoré samostatne drží hlavičku a céčkové zaoblenie chrbátika už nevyžaduje

A pracky pod zadočkom dieťatka môžete jednoducho vyvliecť, keď ich už nepoužívate.

Veľmi príjemným bonusom je aj dizajnové prevedenie nosičov, či už v spolupráci s inými výrobcami šatiek (napríklad LoktuShe) alebo najnovšie vydarené a obľúbené kolekcie nosičov šitých z vlastných šatiek MoniLu mnohých krásnych dizajnoch a farbách.

Ak teda hľadáte pohodlný a kvalitný nosič, ktorý využijete s vaším bábätkom skutočne už od prvých dní minimálne až po prvé kroky a ktorého správneho nastavenia sa nemusíte obávať, veríme, že práve vďaka tomuto článku vzrástla šanca, že sa práve MoniLu UNI Start stane vašou srdcovou záležitosťou. Našou sa už stal:-)