Madame Googoo - dizajnová chuťovka pre valibukov

06/01/2020

Ak ste ešte nepočuli o značke Madame Googoo a 

  • máte doma ťažšie/väčšie dieťatko a vaše plecia plačú pri pomyslení na nosenie;
  • máte doma staršie dieťatko, ktoré sa stále rado nosí (rozumejte, ešte k maturite ho potrebujete poniesť v nosiči ako vám to všetci predpovedali, lebo ste si ho naučili!) a hľadáte extra veľký nosič;
  • chcete nosiť na chrbte a teda hľadáte nosič, v ktorom budete vedieť umiestniť vaše dieťatko skutočne vysoko;
  • hľadáte nosič s atraktívnym a jedinečným dizajnom, ktorý budete mať široko ďaleko len vy...

... tak práve pre vás je určená táto naša recenzia na nosiče Madame Googoo :-)


Stelka (1,5r.) nosí konf. veľkosť 80 a je v nosiči MGG Toddler

Madame Googoo je poľský výrobca, ktorý začínal s nerastúcimi nosičmi z nádherných dizajnových látok, rastúce nosiče pribudli do ponuky časom. Najznámejšie sú nosiče Madame Googoo práve možnosťou vytvoriť si nosič presne podľa svojich predstáv, možností je toľko, že výberom môžete pokojne stráviť celý deň. Rôzne bedrové pásy, typy ramenných popruhov, ozdobné kapucky, rastúce či nerastúce telo, ozdobné doplnky, nosiče z dizajnovej látky, či šatky...

Tieto nosiče sú možno na Slovensku známe pomenej, vo svete je však po nich veľký dopyt. Strih vychádza zo strihu nerastúceho nosiča Tula a aj typovo sú si podobné, Madame Googoo však pridali možnosť regulácie šírky aj výšky chrbtovej opierky a unikátne dizajnové "vybláznenie sa" pre každého zákazníka pri tvorbe svojho vysnívaného custom nosiča. Na tieto nosiče sa nezriedka čaká niekoľko mesiacov, takže určite zvážte i bazárovú ponuku, prípadne skladovú ponuku výrobcu, aby ste ich mohli mať doma hneď a nosiť sa pohodlne kedykoľvek sa vám zachce. My samé máme používame tieto nosiče pre nsšich veľkáčov a sme s nimi naozaj spokojné. Matúško (4 roky, konfekcia 110) sa na výletoch pravidelne nosí vo svojom Madame Googoo Preschool+++, ktorý má stále čiastočne stiahnutý a teda má v ňom naďalej rezervu.


Zinka (4r.) nosí konf. veľkosť 110 a je v nosiči MGG Preschool ++

Keďže konkrétnych typov Madame Googoo je na trhu množstvo, v recenzií sa zameriame na tie, ktoré boli aj v našej ponuke, pretože ich považujeme za najuniverzálnejšie a najkvalitnejšie, čo v ponuke Madame Googoo je. Na našu predajňu a e-shop sme vybrali rastúce verzie v mnohých veľkostiach (v ponuke je až 10 veľkostí) a my sme volili skôr pevné bedrové pásy a rovné ramenné popruhy s možnosťou kríženia alebo mierne zaoblené.


Matúško (3r.) nosí konf. veľkosť 104/110 a je v nosiči MGG Toddler +

MATERIÁL

Nosiče Madame Googoo sú ušité z kvalitných bavlnených dizajnových látok. V ponuke nájdete výraznejšie motívy s jednorožcami, malým princom, či dinosaurami, ale aj decentnejšie hviezdičky a bodky. Všetky použité látky a spony sú certifikované, viete teda, že vaše dieťatko je len v tom najlepšom.

Okrem nádherných vzorov a farieb od výmyslu sveta je veľkou výhodou, že tieto látky držia aj ťažké a aktívne dieťatko na mieste ako pribité, nad čím si vaše plecia skutočne slastne zaochkajú. Prežívate to čarovné obdobie, keď dieťa pri nosení skáče, vykláňa sa, a vás ide prelomiť vo dvoje? Madame Googoo naň!

Nosiče majú tiež bavlnené kapucky pre dieťatko, ktoré sú pevné alebo odopínacie a strihané buď rovno, alebo v tvare čiapočky, vždy perfektne doladené k telu nosiča.

VEĽKOSTI A NASTAVENIE

V našej ponuke ste mohli nájsť rastúce nosiče od Madame Googoo, ktoré Vám vďaka nastaviteľnosti veľkosti chrbtovej opierky vydržia dlho a poctivo si odslúžia vašu investíciu. Veľkosť opierky, ktorá je uvedená je v maximálnom roztiahnutom stave a dá sa o cca 10 cm na výšku a na šírku stiahnuť. Sťahovanie je na menšie pracky s pásovinou.

Veľkosti sú nasledovné:

Baby od 2 do 9 mesiacov veku dieťatka, veľkosť chrbtovej opierky je 35 cm (výška) x 33 cm (šírka) - predpokladá sa už samostatné držanie hlavičky

Baby + od 3 do 12 mesiacov, 38 cm x 35 cm

Baby ++ od 4 do 18 mesiacov, 40 cm x 40 cm

Standard od 5-6 mesiacov do 2 rokov, 43 cm x 43 cm

Toddler od 9/10 mesiacov do 2,5 roka, 45 cm x 45 cm

Toddler + od 12 mesiacov do 3 rokov, 48 cm x 48 cm

Preschool od 18 mesiacov do 3 rokov, 50 cm x 50 cm

Preschool + od 18 mesiacov do 3,5 roka, 53 cm x 53 cm

Preschool ++ od 2 do 4 rokov, 55 cm x 55 cm

Preschool +++ od 2 do 4 rokov, 58 cm x 58 cm


Stelka (1,5r.) nosí konf. veľkosť 80 a je v nosiči MGG Standard

BEDROVÝ PÁS

A tu prichádzame k prvému bodu pohodlnosti tohto nosiča pre ťažšie detičky..:) Bedrový pás je svojím tvarom a pevnosťou špeciálne dizajnovaný práve pre ťažšie a/alebo väčšie detičky. Ako je to pravidlom pri pevnejších bedrových pásoch, je potrebné ho umiestniť do správnej výšky a pohrať sa so silou dotiahnutia a takto optimálne nastavený odvedie podstatnú časť váhy dieťatka z vašich pliec (už sme spomínali slastné ochkanie? ;)

Bedrový pás je 13cm vysoký v strede a postupne sa zužuje na 7,5 cm, je polstrovaný do hrúbky cca 1,2cm a polstrovaná časť meria 68 cm. Vďaka šikovne umiestnenej spone, ktorá sa nachádza na polstrovaní a tak nikde netlačí a nezarezáva sa do tela, sa dá stiahnuť na pás už od 60 cm a až do 130 cm. Pracka bedrového pásu je zabezpečená istiacou gumičkou.

Vďaka tomuto bedrovému pásu, ktorý drží ako prikovaný, pod váhou dieťatka sa nezošmykuje a neprehýba a v kombinácií s ramennými popruhmi, ktoré sa dajú stiahnuť na veľmi malý obvod, je možné nosenie na chrbte skutočne vysoko. Vaše spoločné ťažisko s dieťatkom tak ostáva naozaj blízko vášho tela, v bode najpohodlnejšom pre Vašu chrbticu a dieťatko je spokojné, pretože krásne vidí ponad vaše plecia. Nepoznáme žiaden iný plnoprackový nosič s bedrovým pásom, v ktorom je možné nosenie na chrbte tak vysoko, a to sme ich mali možnosť vyskúšať naozaj požehnane!


RAMENNÉ POPRUHY

Druhým tajomstvom pohodlia sú príjemne široké ramenné popruhy, ktorých polstrovanie je rozložené viac do šírky ako do výšky a tým pádom nepôsobia príliš masívne. Sú 9 cm široké a 1,5 cm hrubé a výborne prispievajú k optimálnemu rozloženiu váhy vášho valibuka.

Pracka na doťahovanie ramenných popruhov je obojsmerná a umožňuje doťahovanie k sebe aj od seba, čo je ideálne pre prácu s nosičom, s prackami sa ľahko manipuluje a prestavujú sa jednoducho i s dieťatkom už v nosiči.

Vrchné sťahovanie popruhov na mieste pri chrbtovej opierke "pod slintáčikmi" je samozrejmosťou a tak si ľahko upravíte výšku dieťatka napríklad pri dojčení aj spomenutom nosení na chrbáte.


Matúško (3r.) nosí konf. veľkosť 104/110 a je v nosiči MGG Toddler +

Takže verdikt? Najväčšie plusy nosičov MGG z nášho pohľadu: Extra pohodlný pre valibukov, bezkonkurenčne vysoké nosenie na chrbte a krásne unikátne dizajny!