Aloe slings - bedrák hodný patentu

06/01/2020

Vedeli ste o tom, že bedrový pás dokáže odniesť až 60% váhy nosenčeka a odbremeniť tak váš chrbát a ramená? Samozrejme v tom ideálnom prípade hovoríme o bedrovom páse, ktorý je správne zvolený a tiež správne zapnutý na vašom tele.

Ruské nosiče Aloe si isto-iste zaslúžia pozornosť nosiaceho sveta a to hneď z niekoľkých dôvodov. No tým hlavným dôvodom, prečo sme aj my v iCarry týmito nosičmi nadšené je práve spomenutý...


Bedrový pás.

Lepší bedrový pás - hlavne na ťažké detičky - ešte zatiaľ podľa môjho skromného názoru nikto nevymyslel.

Patentovaný dvojitý pás je nielen krásne široký (zapína sa až na dve pracky s obojstranným doťahovaním a tým eliminuje "zarezávanie" pásoviny do krížovej oblasti) a tvarovaný podobne ako korzet - priam stvorený pre ženskú postavu, no ani vychrtlinky si nebudú sťažovať. Jeho vrchná polovica je mäkká a polstrovaná len minimálne, spodná časť je pevnejšia.

Po zapnutí a dotiahnutí dokonale spevní celú panvu a za spomenutie určite stojí aj skvelé riešenie všitia chrbtovej opierky až od stredovej línie bedráku. Vďaka tomu nemôže dôjsť k jeho zlomeniu nesprávnym podsadením dieťatka. Istenie cele dolnej časti tela nosiaceho so sebou prináša jednu malú nevýhodu tohoto bedrového pásu - a tou je, že sa v ňom človek v teplejšom počasí celkom pekne zapotí. Predsalen, takýto bedrák skutočne obopne "pol človeka".

Príjemným bonusom je možnosť využitia zrolovaného nosiča ako hip-seat. Umožňujú to dve elastické gumičky pripnuté z vnútornej strany bedráku.

Ramenné popruhy (typ univerzálne)

Veľmi rozumne zvolený kompromis. Výrobca nenechal nič na náhodu a aj keď je hneď z fleku evidentné, že nosič je primárne určený na nosenie s prekríženými popruhmi, výnimočne aj sekundárna možnosť - čiže tu nosenie popruhov rovno (bez kríženia) - je takmer rovnako pohodlná. Polstrovanie je dva krát pozdĺžne prešité, aby sa váha rovnomerne delila. Popruhy sa doťahujú príjemne a ľahko, aj keď samozrejme treba dbať na správny postup takéhoto uťahovania.

Popruhy sa dajú zapnúť viacerými spôsobmi. Špecialitkou je, že tieto nosiče umožňujú zapnutie ramenných popruhov pod zadočkom dieťatka, čím je umožnené lepšie zaoblenie chrbátika bez vyvýjania zbytočného tlaku zo stredu chrbtovej opierky a nehrozí nevhodné narovnávanie chrbátika ešte nesediaceho bábätka. Pre túto úpravu stačí premeniť pracky na ramenných popruhoch a zacvaknúť ich do seba pod zadočkom nosenčeka.

Veľmi šikovne je vyriešené aj "upratanie" praciek vedúcich z boku chrbtovej opierky v prípade, že sa nepoužívajú (ako bolo spomenuté vyššie).

Na výber pri šití nosiča na objednávku je možný výber širokých popruhov na pracku alebo viazanie, popruhov z holofajberu, zaoblených popruhov s dvoma prackami, popruhov pre paralelné nosenie...

Chrbtová opierka.

Čo sa spomenutého tlaku na chrbátik nosenčeka týka, Aloe nosič ponúka aj tu skutočne premyslené riešenie. Pracky niesú vedené priamo z chrbtovej opierky, ale vychádzajú z látkových trojuholníkov prišitých k telu nosiča (nazvané sú rozširovače ramenných popruhov), čím je tlak/ťah naozaj dokonale rozložený po celej výške opierky.

Nosič je vymyslený ako "čiastočne rastúci" a to vďaka napevno všitým extendorom, ktoré môžeme povytiahnuť spod nožičiek a rozšíriť tak podsadenie.

Výšku vieme doplniť kapuckou, ako je tiež spomenuté ďalej v texte. Rozšíriť a zvýšiť sa chrbtová opierka vďaka spomenutému dá o cca 10-15cm a nosič takto dokáže obsiahnuť bezproblémovo až 3(4) konfekčné veľkosti nosenčeka. Nosič je možné si objednať alebo aj rovno zakúpiť až v deviatich veľkostiach (viď tabuľka).

Kapucka.

Dostatočne veľká no aj dostatočne prispôsobiteľná. Aj tento na prvý pohľad možno zbytočne veľký kus látky je premyslený do detailov a vieme ho využiť aj ako chýbajúcu výšku chrbtovej opierky pre vysoké dieťatko. Kapucka sa pripína na malé pracky napevno prišité na ramenných popruhoch.

Materiál.

Slušný výber jednofarebných aj vzorovaných bavlnených látok vám umožní vytvoriť si nosič aj po dizajnovej stránke podľa vašich predstáv. Veľkej obľube sa u Aloe nosičov teší ľan - ten je síce na výber len v štyroch/piatich farbách, no aj tu si viete nakombinovať rôzne vzory bavlnených látok. Ak hľadáte exkluzivitu a jedinečnosť tak práve pre vás je tu možnosť výberu nosiča ušitého zo šatky.

Dizajny.

Jednoduchosť hlása rada Simply, pre prepracované detaily si pozrite nosiče rady Fabled. Výber dizajnu je u týchto nosičov skutočne parádny a moje srdce si získali práve zvieracie motívy ako líška, medveď, zajac, mýval a drak.

No a práve posledný spomenutý je u nás doma topka pre 3,5 ročnú dcérku, ktorá sa odmieta nosiť v čomkoľvek inom :-)

Nosiče Aloe si môžete osobne vyskúšať u nás v iCarry na Záhradníckej 72 Bratislava alebo rovno zakúpiť v rôznych veľkostiach cez tento link priamo na našom e-shope www.icarry.sk