S láskou o dětském spánku

€19
Skladom - objednajte emailom

Knižka je skladom ihneď pripravená k odberu/na odoslanie. Pre objednanie prosím napíšte správu na info@icarry.sk

Tá najcitlivejšia a najúžasnejšia knižka o detskom spánku, vďaka ktorej pochopíte, prečo a ako to s detským spánkom vlastne je. VEĽMI ODPORÚČAME!

"Kniha S láskou o dětském spánku pristupuje k spánku s láskou a s ohľadom na individualitu nielen detí, ale aj rodičov a rešpektuje špecifiká nášho českého a slovenského prostredia. Prevediem vás svetom detského spánku tak, ako ho poznám zo svojho odboru antropológie a hlavne svojho vlastného dlhoročného výskumu a práce s tisíckami rodín v Českej republike a na Slovensku."

MGR. ET BC. LENKA MEDVECOVÁ TINKOVÁ

Detailné informácie

Podrobný popis

"Kniha S láskou o dětském spánku pristupuje k spánku s láskou a s ohľadom na individualitu nielen detí, ale aj rodičov a rešpektuje špecifiká nášho českého a slovenského prostredia. Prevediem vás svetom detského spánku tak, ako ho poznám zo svojho odboru antropológie a hlavne svojho vlastného dlhoročného výskumu a práce s tisíckami rodín v Českej republike a na Slovensku."

Na trhu je množstvo kníh o trénovaní detí a vyplakávaní či kontrolovanom plači. Tieto metódy ale niesú dlhodobým riešením a často môžu spôsobiť viac škody než úžitku.

Kniha prekonala všetko, čo som od nej očakávala. Sú v nej odpovede na všetky otázky, ktoré som za rok a štvrť vo svojej materskej úlohe mala, v toľkých príbehoch som videla seba samú, naviac som vďaka jej čítaniu zmenila iba maličký detail v uspávaní svojej dcéry a odmenou mi bol dlhší večerný interval, kým sa po prvý krát zobudila. Deti nečítajú knihy o uspávaní a neriadia sa nimi, Lenka ale dokázala "prečítať" detský spánok a svoje skúsenosti spánkovej antropologičky a poradkyne dokázala vložit do tejto knihy. Lenka totiž žije S láskou o dětském spánku a ja jej za to veľmi ďakujem.
Zuzana, lekárka

Text je obsahovo úžasný, prepracovaný, podložený zdrojmi, reálnymi skúsenosťami a príbehmi. Je odborný, ale zároveň pútavo čitateľný. Som rada, že som mala možnosť si ho prečítať a uistiť sa tak, že som so svojím bábätkom na správnej ceste.
Adéla, učiteľka

Keby som ako mamička dvoch detí mala inej maminke doporučiť jedinú knihu, bola by to práve táto. Je plná láskavej múdrosti a životnej energie, ktorou Lenka obdarováva ako svojich najbližších, tak každého, kdo sa s ňou stretne. Kniha je nielen o spánku detí, ale je tiež celým životným pohľadom na láskavé materstvo a rodičovstvo. Prečítala som niekoľko odborných kníh zameraných na deti a ich vývoj. Táto kniha je na rozdiel od nich písaná veľmi zrozumiteľným, praktickým a pútavým jazykom. Nesmierna škála životných príbehov rodičov nám dáva pocítiť, akoby mnohé príbehy boli písané priamo o nás. Myslím si, že vďaka tejto knihe nájde veľa rodičov na svoje rodičovské trápenia svoju odpoveď.
Zdeňka, grafická dizajnérka

 

MGR. ET BC. LENKA MEDVECOVÁ TINKOVÁ

Antropologička, spánková poradkyňa, novinárka a spisovateľka. V roku 2013 založila webové stránky www.prosimspinkej.cz venujúce sa detskému spánku. Lenka tiež dlhodobo pracuje na antropologickom výskume detského spánku v ČR i na Slovensku. Prostredníctvom konzultácií a prednášok už niekoľko rokov pomáha rodičom hľadať cesty k pokojnejšiemu spánku detí bez stresu a plaču. Je tiež autorkou úspešnej knihy rozprávok Rozprávkovanie pre pokojné spinkanie.

Možno ste už v neistote a spánkovom zúfalstve prečítali úplne všetko, čo kto kedy o spánku napísal. V najlepšom prípade vám to pomohlo utriediť si myšlienky a uistiť sa v tom, čo vám doma všetkým vyhovuje. V tom horšom vám to prinieslo ďalšie otázky a ďalšiu neistotu. Robím to správne? Prečo je to u nás inak?

 

Žiaden jednotný návod všeobecne nefunguje hlavne preto, že spánok ovplyvňuje až príliš veľa faktorov. A ja vás rada prevediem práve všetkým, čo ho ovplyvňuje, čo do neho vstupuje, od biológie, cez psychiku, povahy detí, sociálne prostredie, až po náš rodičovský prístup a pohľad zo strany dieťaťa. Budem sa snažiť vyhýbať sa spojeniu „veď je to normálne“ a namiesto toho vám popísať, čo všetko so spánkom môže súvisieť a ako tieto informácie môžete využiť k hľadaniu vlastných „návodov“ pre lepší spánok celej rodiny.

 

ČO V KNIHE NÁJDETE:

 • spánok detí skutočne do hĺbky – s čím súvisí a ako nájsť príčinu problému u vás doma
 • súhrn môjho päťročného výskumu detského spánku
 • príbehy rodičov a detí
 • dlhodobé riešenia bez stresu a plaču
 • zaujímavosti zo sveta spánku naprieč rôznymi krajinami
 • praktické tipy a inšpirácie
 • najviac informácií o detskom spánku na jednom mieste
 • moje skúsenosti z praxe a prednášok
 • podporu a pochopenie
 • láskyplný prístup k deťom a ich spánku

 

ČO V KNIHE NENÁJDETE:

 • vyplakávacie metódy ani žiadne iné formy opúšťania alebo postupného opúšťania dieťatka
 • povrchný prístup nápravy dieťaťa
 • poučovanie
 • odsuzovanie
 • kázanie
 • návod na vycvičenie detského spánku podľa presného harmonogramu

PRE KOHO JE KNIHA URČENÁ:

 • pre rodičov detí od 0-5 rokov
 • pre nastávajúcich rodičov
 • pre poradcov, ktorí pracujú s rodičmi (duly, pôrodné asisentky, laktačné poradkyne,
 • poradkyne nosenia, psychológov, popôrodné duly…)
 • pre všetkých, ktorých zaujíma svet spánku, pretože ten detský často odzrkadľuje aj ten náš.

Pevná knižná väzba 
Formát: A5
Počet strán: 326

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.