Zákaznícka podpora:info@icarry.sk

Kam sa včera podel celý náš sklad a prečo nám vlastne iCarry tak trochu prerástlo cez hlavu :-)

Príbeh ako stvorený na letný večer... Keď ona nájde ju a spolu nájdu tú tretiu... Heheeee, nie nie, romantiku tu nehľadajte :-D Toto bude skôr sladkokyslý príbeh túžby srdca a absencie zdravého rozumu :-D

Ako všetci dobre viete (alebo aj neviete), v apríli minulého roka sa zrodil náš nápad iCarry - kamenného obchodu, kde budeme my dve multimatky, dlhoročné poradkyne pre nosenie detí a nosičomaniačky - Nela a Maťa - poskytovať poradenstvo pri výbere toho najpohodlnejšieho a najvhodnejšieho ergonomického nosiča pre rodičov nosiaceho sveta znalých aj úplných nováčikov (teda nováčikov v nosení aj v rodičovaní - ktorí k nám vstúpia nedôverčivo a tak trochu s obavami, čo sme to vlastne za sektu :-D)

Začiatkom augusta sme si po hektických vybavovačkách a chystaní priestoru pred otvorením zažili trochu uhorkovú sezónu, trochu tápanie v tom, čím vás k nám vieme prilákať, udržať si vašu priazeň a hlavne ako vás všetkých presvedčiť o tom, aké je celé iCarry super aj s plateným poradenstvom a bez silného marketingu...

Do iCarry sme už od prvotnej myšlienky šli naplno, dávali a podriadili tomu všetko a vždy sme sa viac riadili srdcom ako logikou a číslami... Krásne horúce letné dni sme na predajni trávili spolu s našimi deťmi namiesto výletov či návštevy kúpaliska, ihriska... Lebo obchod, lebo zákazníci, lebo túžba spasiť svet cez nosenie... Celý náš denný režim, celý náš život sa točil okolo iCarry... Chceli sme byť stále o krok vpredu, chceli sme pre vás maximum a len to najlepšie a na nás samé a naše rodiny proste nevyšlo... Nevyšiel čas, energia, priestor...  A toto šialené tempo si s nami zažili aj naše úžasné priateľky a poradkyňe Aďka, Maťka a Barborka, ktorým aj touto cestou chceme zo srdca poďakovať.

My dve sme napriek nášmu maximu mali stále pocit, že to musí ísť lepšie. No a keď nám osud spojil cesty so Želkou z Pojašených nosníc, verili sme, že to lepšie práve prichádza. Že jednak iCarry dokážeme posunúť na vyšší level a že rozloženie práce na tri plne oddané a zapálené (miestami až šialené :-D) šikovnice nám prinesie aj vytúžený čas s deťmi a (aspoň občasný) oddych.

Nebolo to však celkom tak a okrem toho prišla zima a s ňou aj chorôbky našich detí... Znova sme ich nie raz nechávali doma choré a v horúčkach bez nás - bez mamy - na celé dlhé dni...

Na predajni sme totiž naozaj boli celé dni. Minimálne 8-9 hodín a dokonca aj soboty... Ja cezpoľná som bývala preč z domu bežne 10 - 11 hodín... No aj keď sme doma boli, práca pokračovala. E-shop, faktúry, objednávky, odpisovanie zákazníkom, sociálne siete či nedajbože nejaký ten marketing... Neskutočný kolotoč aj pre slobodné a bezdetné ženy, nieto pre viacdetné mamy.

Bolo pre nás smutné uvedomiť si, že sme vás učili kontaktnému rodičovstvu a naše vlastné deti ho s nami nemali šancu zažívať. Lebo bolo vždy niečo súrnejšie, dôležitejšie... lebo nás váš záujem doslova a dopísmena prevalcoval :-)

Nechápte nás prosím zle - práve vy ste boli aj vždy budete naším hnacím motorom! Vy - úžasní rodičia malých aj väčších nosenčekov, niekedy možno trošku neistí na začiatku cesty rodičovstva, no vždy rozhľadení a odhodlaní dať šancu práve noseniu, ochotní nechat si poradiť a pripravení urobiť pre vaše detičky všetko pre ich šťastie a spokojnosť, tak ako to vie len milujúci rodič... Veríme, že ste vždy cítili, že to, čo robíme, ide priamo zo srdca. Že nám ide hlavne o vaše dobro, vaše pohodlie a vašu spokojnosť. A že nás naša práca baví a ohromne napĺňa. Veď vďaka vašim pozitívnym reakciám na náš projekt a na naše poradenstvá, vďaka mnohým a mnohým skvelým osobným odporúčaniam o nás vedelo behom relatívne krátkej doby (nielen) celé Slovensko. A nás tešil každý ďalší spokojný nosenček, ktorý často spinkajúc odišiel z našej predajne na hrudi svojej maminky či tatinka.

No aj keď náš obchodík neraz praskal vo švíkoch, aj keď bolo pre nás bežné jesť narýchlo studený obed (alebo aj žiaden:-D), lebo obedná prestávka sa pre doslova preplnené termíny poradenstiev proste nekonala:-), kamennú predajňu sme museli takmer do posledného dňa finančne dotovať.

Na pokraji vlastného vyhorenia sme dlho predlho váhali, no nakoniec sme sa rozhodli predajňu zatvoriť.

Obrovský podiel na tom mal aj fakt, že sme už nenašli riešenie s ďalším fungovaním predajne - náš priestor - miesto, ktoré sme si prispôsobili našim potrebám a do ktorého sme investovali kopec financií, času a práce - znenazdajky kúpil zahraničný investor a vyrúbil nám ešte vyšší nájom. Želka sa musela vrátiť na rodičovskú dovolenku a na predajni nemal kto byť. Na posledný mesiac pred zatvorením sme predajňu teda prevzali opäť my s Maťkou, tak ako prvé neľahké mesiace po otvorení, no znova sme si len uvedomili aké je toto fungovanie popri malých deťoch a dokonca s deťmi na predajni neskutočne náročné ba až nemožné.

A tak sme teda zbalili všetok tovar, ktorý si fakt-neviem-akým-zázrakom Maťka napchala k sebe domov, vypratali predajňu a smutne strhli nálepky a tabule iCarry... priorita bola nad slnko jasnejšia - naše deti, naše rodiny.

Po zatvorení sme naozaj čakali útlm a oddych, no nestalo sa tak. Prišli domáce poradenstvá, osobné odbery tovaru z e-shopu v Bratislave a keď si predstavíte denne aj 15 osobných odberov - 15 ľudí, podľa času ktorých musíte naplánovať svoje bežné aktivity, starostlivosť o vaše malé deti, ich spánok a chod domácnosti... Naše dni sa opäť namiesto ihrísk deň čo deň točili okolo návštev Zásielkovne, pošty, čakania na kuriérov a na osobné odbery, či poradenstvá. A úľava, ktorú sme chceli pre naše rodiny sa nekonala, naše deti nedostali svoje mamy naspäť.

Keď sme teda už naisto vedeli, že Želka spolu s ďalšími dvoma skvelými ženami z nosiaceho sveta otvorí svoj vlastný obchodík, ktorý bude poskytovať aj poradenstvo pri výbere nosičov, šatiek a nosiaceho oblečenia, povedali sme si, že naše sily spojíme. Nechceme sa o vás preťahovať a nosiaci svet akokoľvek rozdeľovať. Nosenie spája a my chceme byť toho príkladom.

Maťka teda niekoľko dní znova balila, rátala a kontrolovala celé iCarry, aby sme spolu so Želkou všetko narvali do dvoch áut a odviezli smer Petržalka - Babywearhouse. Krásny, s láskou vytvorený priestor (nielen) pre nosiacu komunitu vymyslený ďalšími šikovnicami z radov známych nosiacich profíčiek sme teda tak trochu zapratali tovarom z nášho iCarry:-) Šikovné a skúsené poradkyne, ktoré vám môžeme len a len odporučiť tak po nás preberú náročnú štafetu a pomôžu vám s výberom nosiča, šatky, oblečenia, doplnkov a ešte veľa iných super vecí... Veríme, že ich cesta po nami už tak trochu vyšľapanom chodníčku (skromne:-) bude úspešná a veľmi im držíme palce.

Osobný odber vašich objednávok z e-shopu iCarry teda bude odteraz v Babywearhouse v Petržalke na Lužnej 7 a baby budú mať pod palcom aj expedíciu tovaru z e-shopu. A my tu naďalej ostávame pre vás, aby sme vám radili aspoň správou či emailom pri výbere nosiča či vhodných doplnkov.

Za vyše rok fungovania iCarry sme (aspoň teda veríme) vytvorili niečo hodnotné. Niečo, z čoho ešte stále môže (nielen) nosiaca verejnosť benefitovať, získavať informácie, kvalitné rady a v neposlednom rade kvalitný tovar:-) Cítime, že nosiacemu svetu ešte máme čo ponúknuť (aj keď sa už pomaly ale isto blížime k nosiacemu dôchodku:-). Naša láska k noseniu ostáva, nosenie je naďalej našou vášňou a i keď naše pôsobenie limitujeme, aby sme sa mohli viac venovať našim detičkám, z nosiaceho sveta nemizneme úplne. Tak zostaňte s nami a presvedčte sa o tom...

S láskou,

vaše N+M